Skip to content

Oferta usług z Drona

Ortofotomapy i modele 3d z drona

ortofotomapy rzeszow dron

Ortofotomapa polega na ukłądaniu setek a nawet tysięcy obrazów z drona, czasami nazywanych zdjęciami orto, w gotową mapę która faktycznie doskonale odzwiedciedla obszar geograficzny. Te mapy różnią się od zwykłych zdjęć z drona, ponieważ zdjęcia orto są geometrycznie korygowane w celu usunięcia krzywki zniekształceń obiektywu zmiany nachylenia i elewacji. Ortofotomapa jest doskonałym odwzorowaniem powierzchni Ziemi na równi z obrazami satelitarnymi jednak istnieje wiele zalet dronów w porównaniu z korzystaniem Google Earth ponieważ jakość jest wyżwsza a dane są aktualne w porównaniu z przestarzałymi zdjęciami satelitarnymi.
Mapa ortorektyfikowana może nawet funkcjonować jako doskonałem narzędzie do pomiaru rzeczywistych odległości o obszarach gruntu. Od etapu budowy do końcowej inspekcji, mapowanie dronów może usprawnić każdy etap projektu budowlanego, mapy dronów mogą również pomóc zespołom inżynieryjnym i badawczym osiągnąć dokładne pomiary topograficzne, zlokalizować miejsca odwadniania roślinności i cieki wodne.

Oczywiste jest że projekty budowlane to duże operacje, w które zaangażowane są dziesiątki stron od klientów, inwestorów, wykonawców i pracowników. Ci wszyscy ludzie mają dobrą komunikację która jest kluczowa dla zmniejszenia błędów i ukończenia pracy zgodnie z harmonogramem. Najważniesze podowdy dla których klieci często korzystają z map z dronów, wynika z tego jak łatwo jest udostępnić i omawiać dane, które często umieszczają na projektorze podczas spotkać, aby wskazać konkretne obszary i zaplanować nadchodzące fazy. Mapy pozwalają na faktyczne śledzenie projketu i wizualizację wykonywanej. Ortofotomapy pozwalają na bezpośrednie nałożenie rysunku w programie CAD, pozwala to na porównanie poprawności projektu. Dokumentacja fotograficzna jest to bezpośredni dowód fotograficzny na wszelkie potencjalne konflikty, które się pojawiają. Kierownicy projektów mają również możliwość podejmowania bardziej strategicznych i szybszych decyzji, gdy dron monitoruje postępy co tydzień lub co miesiąc.

ortofotomapy rzeszow dron
modele 3d dron rzeszów

Modele 3D placów budowy, nieruchomości komercyjnych lub budynków. Dzięki zaawansowanemu oprogramowaniu łączymy dane z wielu obrazów, aby tworzyć modele 3D. Wizualizuj swoją nieruchomość, zmierz objętość i oblicz powierzchnię.

Wykorzystujemy zaawansowane oprogramowanie i sztuczną inteligencję, aby inteligentnie połączyć setki obrazów z dronów, georeferencyjnych współrzędnych GPS i danych wysokości w imponujące modele 3D. Obracaj i manewruj wokół swojego modelu z imponującą szczegółowością i wyrazistością. Uzyskaj dogłębny wgląd w swój projekt i wizualizuj go pod wcześniej niewidzianymi kątami. Dzięki rozdzielczości mapy ortomozaicznej, będziesz mógł zobaczyć pojedyncze źdźbła trawy przebijające się przez szczeliny na parkingu. Ten poziom szczegółowości i precyzji tak dużego obszaru jest możliwy tylko przy użyciu specjalistycznej technologii mapowania. 

 

liber wspolpraca dron rzeszow
“Ujęcia z drona wyszły mega, dziękuję!!"
"Realizacje filmowe na najwyższym poziomie, z pewnością skorzystam ponownie, polecam :)"

Stwórzmy razem coś wyjątkowego, Zapytaj o szczegóły: +48 786 266 531

Zapytaj o wycenę

Play Video